Elem gyártók
Ebben a kategóriában megtalálhatod a webáruházunkban kapható elemeket gyártók szerint csoportosítva. Az elemek ma már a mindennapjaink nélkülözhetetlen kellékei, hiszen rengetegféle hordozható eszközt használunk, amelyeknek áramforrásra van szükségük a működéshez. Ehhez nyújtanak segítséget a különböző típusú és méretű elemek.
A legnagyobb elemgyártók több évtizedes múltra tekinthetnek vissza, mellettük megtalálhatók a javarészt egy-egy típusra szakosodott gyártók, valamint a világpiacból az utóbbi évtizedben egyre nagyobb szeletet kihasító feltörekvő kínai gyártók is.
Amikor megvásárolsz egy új, elemmel működő elektromos készüléket, amelyhez nem mellékeltek áramforrást, vásárlás előtt ellenőrizned kell, milyen elemet ajánl hozzá a gyártó.
Az elemek mini, áramot termelő erőművek, amelyek fémek kémiai oldódása révén nyerik az áramot.
Az energiacellákat méret és kémiai tulajdonságaik szerint sorolják kategóriákba. Az elemméretek szabványosítása lehetővé tette, hogy az azonos feszültségű és kapacitású cellák egymással helyettesíthetők legyenek, és a nem kompatibilis darabok ne legyen felcserélhetőek egymással.
Kémiai összetétel alapján a leggyakoribb típusok a szén-cink, az alkáli és a lítium áramforrások, továbbá a nikkel-kadmium (NiCd) és a nikkel-metál-hibrid (NiMH) és lithium-ion akkumulátorok.
Az általunk forgalmazott elemek gyártók szerint csoportosítva
Webáruházunk kínálatában megtalálod a legnagyobb, legmegbízhatóbb gyártók elemeit - Duracell/Procell, Energizer, GP, Kodak, Maxell, Panasonic, Rayovac, Siemens/Signia, Sony/Murata, Toshiba, Varta - épp úgy, mint a kevésbé ismert, de óriási növekedést mutató, innovatív lengyel, kínai gyártókét - EverActive, Vinnic, XCell.
Az elemek története az 1800-as évekre nyúlik vissza, amikor is Alessandro Volta rájött arra, hogy áram akkor keletkezik, ha két különböző, érintkező fémet folyadékba merítünk. Ennek elvén megalkotta a galvánelemet, amely elektromos áramot állított elő kémiai úton. A fő probléma az elem gyors kimerülése volt. Továbbfejlesztett változata az 1868-ban megalkotott száraz- vagy Leclanché-elem. A klasszikus szén-cink elemek még ma is használatban vannak, bizonyos elektromos eszközökhöz, amelyek állandó jelleggel használják az áramforrást, viszont energiaigényük alacsony, kifejezetten ez a típus való pl. elektromos órákba, távirányítókba, rádióba, vezeték nélküli egérbe.
Ezt továbbfejlesztve alkották meg az alkáli elemet, melynek felépítése hasonló, azonban sav helyett kálium-hidroxid vizes oldatát tartalmazza gél formában. Az alkáli elemek tartósabbak, kapacitásuk a szén-cink elemek 3-5-szöröse.
A legmodernebb technológiát képviselő lítium elemek már a high-tech eszközök számára is elegendő energiát biztosítanak, tartósak.
Az első szárazelemet a ma Energizerként ismert cég előde hozta kereskedelmi forgalomba.
Hogyan vásárolhatsz webáruházunkban?
A könnyebb kereshetőség érdekében termékeinket kategóriákba és alkategóriákba soroltuk.
Az elemeket típus, gyártó és formátum szerint kategorizáltuk. Ha konkrét elemtípust keresel, az oldal tetején lévő keresősávba írd be, és a találatok listában jelennek meg. Az egyes termékek részletes adatai a termék nevére vagy fotójára kattintva olvashatók.
A darabszám kiválasztása után rakhatod a terméket a kosaradba, és a Megrendelés gombbal léphetsz tovább. Regisztráció esetén a későbbi vásárlásoknál nem kell újra megadni az adataidat, hanem elég csak a felhasználónevet és a jelszót beírni.
A sikeres megrendelésről automatikus e-mail-ben értesítünk, majd néhány napon belül átveheted a terméket. Köszönjük, hogy nálunk vásároltál!